Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Колчинський Ілля Григорович (5.V.1913 — 2.I.2004)

 

Kolchynskii 

Доктор фізико-математичних наук Ілля Григорович Колчинський народився 3 травня 1913 р. у Києві. Здобувши (1938) вищу освіту на механіко-математичному факультеті Київського державного університету за спеціальністю «математик», навчався до 1941 р. в аспірантурі при кафедрі астрономії цього ж університету. Учасник 1941—1945 рр. Другої світової війни як командир взводу топорозвідки артилерійського полку. Протягом 1946—1948 років — старший науковий співробітник Астрономічної обсерваторії Київського університету. Упродовж 1949—1988 рр. працював у Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) АН УРСР (з 1964 р. і до кінця 1975 р. обіймав посаду завідувача відділу фотографічної астрометрії, у 1976—1988 рр. був науковим консультантом ГАО).

 

Галузь наукових інтересів І.Г. Колчинського — атмосферна рефракція, явища мерехтіння зір та атмосферна турбулентність. Завдяки його зусиллям в ГАО був установлений і введений у дію один з перших телескопів — подвійний довгофокусний астрограф Тепфера-Штейнгеля, на якому виконували фотографічні спостереження для визначення точних положень планет, туманностей і вибраних зір.

 

Ініціатор (разом з А.Б. Онєгіною) всесоюзної кооперативної програми «Фотографічний огляд північного неба» (ФОН, 1975 р.), яка через 25 років була завершена створенням першої версії каталогу ФОНАК (ФОН + Астрографічний каталог), що містить положення, власні рухи та фотометричні характеристики понад 2 млн зір північного неба.

 

Автор монографії «Оптическая нестабильность земной атмосферы по наблюдениям звезд» (1967) і книжки «Наблюдения и факт в астрономии» (1982). Співавтор біографічного довідника «Астрономы» (1986 — друге видання).

 

Був незмінним керівником методологічного семінару ГАО та активним пропагандистом наукових знань (опублікував цілу низку популярних книжок, брошур і статей з астрономії). Брав активну участь в організації Київського планетарію (1952).

 

Докладніше про Іллю Колчинського:

А.О. Корсунь. Пам’яті Іллі Григоровича Колчинського (1913—2004)

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1