Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Мень Анатолій Володимирович (23.VII.1927 — 23.VIII.2011)

 

Men

 

Член-кореспондент НАН України, професор Анатолій Володимирович Мень народився 27 липня 1927 р. у Харкові. Вищу освіту здобув (1949) у Харківському електротехнічному інституті (нині Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»). У 1949—1955 рр. — молодший науковий співробітник Харківського фізико-технічного інституту. Протягом  1955—1985 років працював в Інституті радіофізики і електроніки АН УРСР. З 1985 р. — завідувач відділу Радіоастрономічного інституту АН Української РСР (нині НАН України).

 

Галузь наукових інтересів А.В. Меня в астрономії — декаметрова радіоастрономія. Розробив і керував спорудженням кількох декаметрових радіотелескопів та інтерферометрів, зокрема унікального радіотелескопа УТР—2 та системи «УРАН» (мережа інтерферометрів, що забезпечують спостереження просторової структури радіоджерел з кутовим розрізненням близько 1 секунди). Досліджував спектри випромінювання космічних радіоджерел та їхні радіозображення у декаметровому діапазоні.

 

Лауреат Державної премії СРСР (1977), Державної премії України (1997). Заслужений діяч науки і техніки України (1997).

 

Анатолій Володимирович Мень помер 23 серпня 2011 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1