Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Михальський Микола Мар’янович (29.VII.1886 — 22.ІІ.1942)

 

 

Професор Микола Мар’янович Михальський народився 29 липня 1886 р. у с. Попова Гребля (нині с. Червона Гребля Чечельницького району Вінницької області). Здобувши (1911) вищу освіту на математичному відділенні фізико-математичного факультету Київського університету, працював учителем математики у Катеринославі (нині м. Дніпро). З 1923 р. працював в Одеській астрономічній обсерваторії (обчислювач, ад’юнкт-астроном, старший науковий співробітник). З 1936 р. працював на кафедрі астрономії (був її завідувачем у евакуації в 1941—1942 роках).

 

Галузь наукових інтересів М.М. Михальського — небесна механіка. Досліджував рух великих планет та їхніх супутників. Вивчав питання про визначення мас Юпітера та Сатурна за збуреннями, які ці планети викликають у русі астероїда Нестора. Докладно вивчив рух комети Понс-Віннеке та пов’язаних з нею метеорних потоків.

 

Микола Мар’янович Михальський помер 22 лютого 1942 р. у Майкопі (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1