Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Михальський Микола Мар’янович (29.VII.1886 — 22.ІІ.1942)

 

 

Професор Микола Мар’янович Михальський народився 29 липня 1886 р. у с. Попова Гребля (нині с. Червона Гребля Чечельницького району Вінницької області). Здобувши (1911) вищу освіту на математичному відділенні фізико-математичного факультету Київського університету, працював учителем математики у Катеринославі (нині м. Дніпро). З 1923 р. працював в Одеській астрономічній обсерваторії (обчислювач, ад’юнкт-астроном, старший науковий співробітник). З 1936 р. працював на кафедрі астрономії (був її завідувачем у евакуації в 1941—1942 роках).

 

Галузь наукових інтересів М.М. Михальського — небесна механіка. Досліджував рух великих планет та їхніх супутників. Вивчав питання про визначення мас Юпітера та Сатурна за збуреннями, які ці планети викликають у русі астероїда Нестора. Докладно вивчив рух комети Понс-Віннеке та пов’язаних з нею метеорних потоків.

 

Микола Мар’янович Михальський помер 22 лютого 1942 р. у Майкопі (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1