Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп NICER дав змогу виміряти розміри нейтронних зір з високою точністю

18 квітня 2021

 

Матерія всередині нейтронних зір, щільних залишків після вибуху масивних зір, перебуває в найбільш незвичному стані, який можуть виміряти науковці. Тепер завдяки даним, отриманим за допомогою рентгенівського телескопа «Зонд для дослідження внутрішньої будови нейтронних зір» (Neutron star Interior Composition Explorer, NICER), який встановлено на Міжнародній космічній станції, вчені виявили: ця таємнича речовина стискається не так сильно, ніж передбачали деякі фізики.

Докладніше:

У далеких галактиках, що зливаються, виявлено подвійні надмасивні чорні діри

09 квітня 2021

 

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла і космічного зонда «Гея» астрономи відкрили дві пари квазарів у далекому Всесвіті, що лежать близько один біля одного. Подальші спостереження методом спектроскопії, виконані на телескопі Джеміні північ (Gemini North), дали змогу побачити окремо кожен квазар в одній з цих далеких пар. Відстань між квазарами найменша, ніж в будь-якій іншій парі квазарів, виявлених так далеко від Землі. Це відкриття є вагомим доказом існування подвійних надмасивних чорних дір, а також важливим з огляду на розумінням злиття галактик у ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Новопашенний Борис Володимирович (04.XII.1891 — 15.II.1975)

 

 

Кандидат фізико-математичних наук Борис Володимирович Новопашенний народився 4 грудня 1891 р. у м. Кишинів (Молдавія). Астрономією зацікавився навчаючись у гімназії. Здобувши (1914) вищу освіту в Петербурзькому університеті, перебував на військовій службі. Протягом 1917—1920 рр. — завідувач астрономо-метеорологічної частини Дирекції маяків і лоції Білого моря (Архангельськ) Головного гідрографічного управління військово-морських сил. Працював на півночі 12 років. У 1929 р. був призначений на посаду старшого астронома Одеської обсерваторії, де й працював понад 45 років (з 1955 р. — завідувач відділу астрометрії). Очолював обсерваторію у 1944 р. (після арешту К.Д. Покровського).

 

Галузь наукових інтересів Б.В. Новопашенного — меридіанна астрометрія (візуальні визначення точних положень зір і планет з допомогою меридіанного кола). Виконав понад 65 тисяч спостережень для визначення координат небесних тіл. Створив кілька каталогів положень зір, великих планет та астероїдів.

 

Борис Володимирович Новопашеннийпомер 15 лютого 1975 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1