Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Новопашенний Борис Володимирович (04.XII.1891 — 15.II.1975)

 

 

Кандидат фізико-математичних наук Борис Володимирович Новопашенний народився 4 грудня 1891 р. у м. Кишинів (Молдавія). Астрономією зацікавився навчаючись у гімназії. Здобувши (1914) вищу освіту в Петербурзькому університеті, перебував на військовій службі. Протягом 1917—1920 рр. — завідувач астрономо-метеорологічної частини Дирекції маяків і лоції Білого моря (Архангельськ) Головного гідрографічного управління військово-морських сил. Працював на півночі 12 років. У 1929 р. був призначений на посаду старшого астронома Одеської обсерваторії, де й працював понад 45 років (з 1955 р. — завідувач відділу астрометрії). Очолював обсерваторію у 1944 р. (після арешту К.Д. Покровського).

 

Галузь наукових інтересів Б.В. Новопашенного — меридіанна астрометрія (візуальні визначення точних положень зір і планет з допомогою меридіанного кола). Виконав понад 65 тисяч спостережень для визначення координат небесних тіл. Створив кілька каталогів положень зір, великих планет та астероїдів.

 

Борис Володимирович Новопашеннийпомер 15 лютого 1975 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1