Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Новопашенний Борис Володимирович (04.XII.1891 — 15.II.1975)

 

 

Кандидат фізико-математичних наук Борис Володимирович Новопашенний народився 4 грудня 1891 р. у м. Кишинів (Молдавія). Астрономією зацікавився навчаючись у гімназії. Здобувши (1914) вищу освіту в Петербурзькому університеті, перебував на військовій службі. Протягом 1917—1920 рр. — завідувач астрономо-метеорологічної частини Дирекції маяків і лоції Білого моря (Архангельськ) Головного гідрографічного управління військово-морських сил. Працював на півночі 12 років. У 1929 р. був призначений на посаду старшого астронома Одеської обсерваторії, де й працював понад 45 років (з 1955 р. — завідувач відділу астрометрії). Очолював обсерваторію у 1944 р. (після арешту К.Д. Покровського).

 

Галузь наукових інтересів Б.В. Новопашенного — меридіанна астрометрія (візуальні визначення точних положень зір і планет з допомогою меридіанного кола). Виконав понад 65 тисяч спостережень для визначення координат небесних тіл. Створив кілька каталогів положень зір, великих планет та астероїдів.

 

Борис Володимирович Новопашеннийпомер 15 лютого 1975 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1