Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Романчук Павло Родіонович (11.III.1921 — 22.VI.2008)

 

Romanchuk 

Кандидат фізико-математичних наук, доцент Павло Родіонович Романчук народився 11 березня 1921 р. на хуторі Гринів Роменського району Сумської області. Учасник Другої світової війни, удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Здобувши (1950) вищу освіту на фізичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, працював викладачем фізики в Золотоніському педагогічному училищі, Кременецькому та Чернігівському педагогічних інститутах. З 1957 р. навчається в аспірантурі при кафедрі астрономії Київського державного університету, а після закінчення навчання став до роботи в Астрономічній обсерваторії цього університету (протягом 1972—1987 рр. — її директор).

 

Галузь наукових інтересів П.Р. Романчука — сонячна активність (її прогнозування) та сонячно-земні зв’язки. Керував і брав участь в роботі з розробки методів прогнозування сонячної активності для потреб практичної космонавтики.

 

Сприяв суттєвому розвитку матеріальної бази Київської астрономічної обсерваторії.

 

Павло Родіонович Романчук помер 22 червня 2008 р. у Києві.

 

Докладніше про Павла Романчука:

В. М. Єфіменко. Пам’яті Павла Родіоновича Романчука

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1