Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Шестака Іван Софронович (07.V.1937 — 04.VIII.1994)

 

 

Доктор фізико-математичних наук Іван Софронович Шестака народився 7 травня 1937 р. у с. Тернівка (нині Новоархангельский район Кіровоградської області). Здобувши (1959) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював учителем фізики і астрономії в школі у м. Торезі (Донецька область). Протягом 1963—1994 рр. — у Одеській астрономічні обсерваторії (з 1992 р. завідувач сектору з дослідження метеорів і комет).

 

Галузь наукових інтересів І.С. Шестаки — метеори. Спостерігав їх на метеорному патрулі Астрономічної станції в с. Маяки біля Одеси. Вивчав динаміку метеорної речовини, метеорних потоків та кометно-метеорних комплексів, а також їх взаємодію і зв’язкок з астероїдами. Виконав низку теоретичних робіт, присвячених метеорній темі.

 

Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) монографії «Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983). Співавтор (разом з Ю.Н. Крамером) навчально-методичного посібника для студентів «Фотографічні методи метеорної астрономії» (1989).

 

Був активним педагогом і популяризатором астрономічних знань.

 

На честь науковця названо Очаківський ліцей Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

 

Іван Софронович Шестака помер 4 серпня 1994 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1