Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Яновицький Едгард Григорович (5.IV.1938 — 23.VI.2016)

 

Yanovytskyi

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Едгард Григорович Яновицький народився 5 квітня 1938 р. у Києві. Здобувши (1959) вищу освіту в Харківському університеті, став до роботи в Об’єднаній науково-дослідній лабораторії артилерійської радіотехнічної академії імені маршала Л.О. Говорова. З 1962 р. — у Головній астрономічній обсерваторії АН УРСР (аспірант, науковий співробітник відділу фізики планет).

 

Галузь наукових інтересів Е.Г. Яновицького — теорія переносу випромінювання в атмосферах планет з довільними оптичними характеристиками. Сформулював узагальнений принцип інваріантності для неоднорідних середовищ, з якого як окремі випадки випливають класичні принципи інваріантності Амбарцумяна та Чандрасекара. Побудував основи аналітичної теорії переносу в неоднорідних атмосферах.

 

Разом з колегами розрахував оптичні моделі Меркурія, Венери, Місяця, Марса, Юпітера та Сатурна. Автор монографії «Розсіяння світла в неоднорідних атмосферах» (її опубліковано російською (1995) та англійською (1996) мовами).

 

Лауреат премії імені М.П. Барабашова (1993) та Державної премії України в галузі науки і техніки (2003).

 

Едгард Григорович Яновицький помер 23 червня 2016 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1