Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Жардецький Венчеслав Сигизмундович (16.IV.1896 — 21.X.1962)

 Zhardetskyi

 

Доктор філософії, професор Венчеслав Сигизмундович Жардецький народився 16 квітня 1896 р. в Одесі. Здобувши (1917) вищу освіту в Одеському університеті, залишився в ньому (на кафедрі астрономії та геодезії) для підготовки до професорського звання. У грудні 1917 р. почав працювати в обсерваторії університету. Протягом березня — листопада 1919 р. був у Добровольчій армії (санітар Червоного Хреста, начальник санітарного поїзда). Після повернення до Одеси поновив роботу в обсерваторії. Емігрував (1920) в Югославію. Оселився в Белграді. Працював у Російському науковому інституті та Белградському університеті. Після Другої світової війни — професор Грацького університету (Австрія), директор (1946—1947) Інституту фізики та астрономії. Читав лекції у Вищій технічній школі Граца. З 1949 р. мешкав у США — працював позаштатним науковим співробітником у Ламонтській геологічній обсерваторії Колумбійського університету. Професор (з 1951 р.) Механічного коледжу цього університету.

 

Галузь наукових інтересів В.С. Жардецького — небесна механіка та геофізика. Значним є внесок науковця у теорію зонального обертання Землі.

 

Автор підручників «Гідромеханіка» (1933), «Теоретична фізика» (1940), монографії «Теорія фігур небесних тіл» (1958). Член Американського математичного товариства, Американського геодезичного союзу, Нью-Йоркської академії наук.

 

Венчеслав Сигизмундович Жардецький помер 21 жовтня 1962 р. у м. Елкінс (Західна Вірджинія, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1