Абсолютна зоряна величина — видима зоряна величина світила (наприклад, зорі чи галактики), якби воно перебувало на відстані 10 парсеків від спостерігача.
Останні новини
Виявлено першу зоряну систему, яка в майбутньому спричинить явище кілонової
Астрономи за допомогою 1,5-метрового телескопа SMARTS відкрили подвійну зоряну систему, що є однією-єдиною серед десяти мільярдів зір.
Астрономи, використавши спостережні дані від 1,5-метрового телескопа SMARTS Міжамериканської обсерваторії Серро Тололо (CerroTololoInter-American Observatory, CTIO), що працює за програмою NOIRLab (National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory) Національного наукового фонду США, уперше підтвердили виявлення зоряної системи, яка одного дня утворить кілонову — надпотужний вибух, спричинений злиттям нейтронних зір. Ці системи так феноменально рідкісні, що, як вважають науковці, існує лише близько 10 таких систем у всьому Молочному Шляху.
Чи сильно відрізнялися галактики в ранньому Всесвіті від нинішніх?
Астрономи, які працюють з радіотелескопом у напівпустелі Кару в Південній Африці, «на порозі» виявлення «космічного світанку» — епохи після Великого Вибуху, коли спалахнули перші зорі та почали «квітнути» галактики.
У статті, яку взяв для публікації The Astrophysical Journal, наукова група Hydrogen Epoch of Reionization Array (HERA) повідомляє, що вона подвоїла чутливість цього масиву радіоантен. Він і так був найчутливішим радіотелескопом у світі, призначеним для дослідження цього унікального періоду в історія Всесвіту.
Інші новини
- Обсяжне дослідження Молочного Шляху дало змогу виявити мільярди небесних об’єктів
- Нове дослідження розкриває широке розмаїття галактик у ранньому Всесвіті
- Мандрівні зорі дрейфують між галактиками протягом мільярдів років
- Всесвіт яскравіший, ніж досі вважали астрономи
- Відкриття кілонової ставить під сумнів наше розуміння гамма-спалахів