Рік — одиниця вимірювання часу, в основу якої покладено тривалість періоду обертання Землі навколо Сонця. Залежно від того, яку точку відліку беруть для фіксації цього періоду, в астрономії розрізняють: сидеричний рік (проміжок часу, за який Сонце здійснює повний оберт щодо зір під час свого видимого руху по екліптиці), тропічний рік, драконічний рік (проміжок часу, за який Сонце повертається до того самого вузла місячної орбіти), аномалістичний рік (проміжок часу між двома послідовними проходженнями Землі через перигелій) і бесселів рік (він починається тоді, коли середня довгота Сонця дорівнює, після урахування аберації, 280°). У григоріанському календарі використовують календарний рік, тривалість якого в середньому близька до тривалості тропічного року.
Останні новини
Близька взаємодія понад 10 000 років тому закрутила спіралі в диску поблизу центра Галактики
Група дослідників з Китаю, США та Німеччини, серед яких Цичжоу Чжан (Qizhou Zhang) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian), за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) виявила акреційний диск з двома спіральними рукавами навколо молодої зорі поблизу центра галактики Молочний Шлях.
Диск, можливо, зазнав деформації внаслідок близького зіткнення з об’єктом, що пролетів повз зорю. Це і спричинило утворення спіральних рукавів. Статтю науковців оприлюднив інтернет-журнал Nature Astronomy.
Астрономи склали мапу ділянки зореутворення в туманності за межами нашої галактики
Астрономи оприлюднили складні подробиці ділянки з активним утворенням зір під назвою 30 Золотої Риби, також відомої як туманність Тарантул.
Для цього науковці виконали нові спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA). На зображенні з високою роздільною здатністю, оприлюдненому Європейською південною обсерваторією (European Southern Observatory, ESO), і для створення якого використовували дані ALMA, ми бачимо туманність у новому світлі. Зокрема тонкі газові хмари, що дають уявлення про те, як масивні зорі «перелаштовують» цей регіон.
Інші новини
- Космічний зонд «Гайя» угледів дивні зорі, виконуючи найдокладніше натепер дослідження Молочного Шляху
- Відкриття другого повторюваного швидкого радіосплеску ставить нові питання щодо природи цього явища
- Телескоп Gemini North допоміг пояснити, чому Уран і Нептун мають різні кольори
- Космічне зіткнення могло спричинити утворення двох галактик без темної матерії
- Сучасне дослідження зразків реголіту з Місяця, зібраних пів століття тому