Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Енке Франц Йоганн (23.IX.1791 — 26.VIII.1865)

 

Enke 

Німецький астроном Йоганн Франц Енке народився 23 вересня 1791 р. у Гамбурзі (Німеччина). Вищу освіту здобув у Ґеттінґенському університеті (його вчителем був Карл Ґаусс). З 1816 р. — астроном в обсерваторії в Готі. Упродовж 1825—1862 рр. — директор Берлінської обсерваторії й редактор «Berliner astronomisches Jahrbuch».

 

Галузь наукових інтересів Йоганна Енке — небесна механіка (зокрема її застосування до вивчення орбіт комет). Вивчав рух комети 1818 (її згодом назвали комета Енке) за період з 1786 р. до 1858 р. зважаючи на збурення її орбіти від шести планет, відкрив вікове прискорення в русі комети й вікове зменшення її ексцентриситету. Визначив сонячний паралакс, відстань від Землі до Сонця й розміри Сонячної системи.

 

На честь науковця названо (окрім комети Енке) кратер на Місяці, щілина Енке у кільцях Сатурна, астероїд 9134 Енке.

 

Йоганн Франц Енке помер 26 серпня 1865 р. у м. Шпандау (нині Берлін).

 

Докладніше про Йоганна Енке

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1