Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Флемстід Джон (19.VIII.1646 — 31.XII.1719)

 

Flemstid 

Англійський астроном Джон Флемстід народився 19 серпня 1646 р. в Денбі (графство Деньішир). Протягом 1662―1669 рр. вивчав астрономію самотужки (вищу освіту здобув заочно в 1670—1674 рр. у Кембриджському університеті). Перший директор (1675―1719) Королівської обсерваторії в Гринвичі і перший королівський астроном (1675—1719).

 

Галузь наукових інтересів Джона Флемстіда ― позиційна астрономія. Один із фундаторів сучасної позиційної астрономії. Вивчав теорію руху Місяця. Завершив розробку теорії, створеної Джерімая Горроксом, і склав (1673) на її основі таблиці руху Місяця (неодноразово повертався до цієї теорії, залучаючи нові спостереження для її поліпшення). Уперше застосував у кутомірних інструментах телескоп для визначення точних положень зір, планет, Сонця. Виконав (1676―1689) майже 20000 спостережень з екваторіальним секстантом (із точністю до 10″), а потім продовжував спостереження на великому меридіанному інструменті.

 

Результати спостережень (положення 3000 зір) склали «Британський каталог» (3-й том його основної праці «Британська історія неба» — її видано посмертно у 1725 році). Усі зорі каталогу нумерував у порядку зростання їх прямих піднесень в межах кожного сузір’я (для багатьох зір ці позначення є основними й досі, наприклад, 61 Лебедя). Розробив оригінальний метод абсолютного визначення прямих піднесень й отримав з його допомогою точні положення 40 зір і зробив прив’язку до них 3000 зір свого каталогу. Склав таблиці атмосферної рефракції й таблиці припливів. Винайшов конічну проекцію в картографії.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 4987 Флемстід.

 

Джон Флемстід помер 31 грудня 1719 р. у селі Бєстоу (графство Суррей).

 

Докладніше про Джона Флемстіда

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1