Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Паломарську астрономічну обсерваторію

 

 

Паломарська астрономічна обсерваторія працює з 1948 р., коли до ладу став телескоп-рефлектор з діаметром головного дзеркала 5 м. Ідею створення цього телескопа запропонував відомий американський астроном Джордж Еллері Гейл наприкінці 20-х років минулого століття. У 1929 р. Фонд Рокфеллера виділив грант у шість мільйонів доларів для спорудження телескопа, а Дж. Гейл очолив комітет з його планування, конструювання й експлуатації.

 

Одночасно з роботою над новим телескопом розпочалися пошуки місця для облаштування обсерваторії. Таким було обрано гору Маунт-Паломар в Каліфорнії неподалік міста Сан-Дієго. Проте спорудження телескопа просувалося важко (його дзеркало вдалося виготовити лише з другої спроби), а тому тривало майже 20 років. Дж. Гейл помер у 1938 р., за 9 років до того, як телескоп, названий на його честь, став до ладу. Телескоп Гейла був найбільшим у світі доти, доки в 1977 р. не став до ладу 6-метровий Большой азимутальний телескоп (БТА) на Кавказі.

 

Palomar Observatory

 

Сучасний панорамний вигляд території Паломарської астрономічної обсерваторії. Праворуч на світлині вежа 5-метрового телескопа Гейла. Фото з сайту http://michaelbrundage.com.

 

Паломарська обсерваторія, окрім Телескопа Гейла, має 1,22 м Телескоп Самуеля Ошина, 46-см телескоп Шмідта, 1,5 м телескоп-рефлектор. 2012 р. в обсерваторії почав діяти автоматичний телескоп Robo-AO з адаптивною оптикою дзеркала діаметром 1,5 метра.

 

Упродовж 1949—1956 рр. за допомогою телескопа Шмідта було отримано 1758 фотографій зоряного неба в синіх і червоних променях і створено знаменитий фотографічний Паломарський атлас неба (див. розділ Мапи (карти) й атласи зоряного неба).

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1