Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Банахевич Тадеуш (13.II.1882 — 17.XI.1954)

 

Banakhevych 

Польський астроном і математик Тадеуш Банахевич народився 13 лютого 1882 р. у Варшаві. Здобув вищу освіту (1904) у Варшавському університеті. Був на стажуванні у К. Шварцшильда (в Ґеттінґені) і О.А. Баклунда (в Пулковській обсерваторії). Упродовж 1908—1918 рр. працював в обсерваторіях Варшавського (1908—1909) та Юр’ївського університетів (1915—1918), в обсерваторії ім. В.П. Енгельгардта (1910—1915) поблизу Казані. 1919 р. очолив кафедру астрономії Ягеллонського університету в Кракові й університетську обсерваторію (на цій посаді перебував до кінця життя).

 

Галузь наукових інтересів Тадеуша Банахевича — астрономія (головно небесна механіка — визначення параболічних і еліптичних орбіт небесних тіл), математика, геодезія.

 

Заснував журнал «Acta Astronomica». Один із фундаторів Польського астрономічного товариства і його президент протягом багатьох років. Упродовж 1932—1938 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу. На честь науковця названо кратер на Місяці й астероїд 1286 Банахевич.

 

Тадеуш Банахевич помер 17 листопада 1954 р. у Кракові.

 

Докладніше про Тадеуша Банахевича

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1