Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бонд Філліпс Джордж (20.V.1825 — 17.II.1865)

 

 

Американський астроном Джордж Філліпс Бонд (син Вільяма Бонда) народився 20 травня 1825 р. у м. Дорчестер (штат Массачусетс). Після закінчення (1845) університету в Гарварді працював у Гарвардській обсерваторії (з 1859 р. і до кінця життя — її директор і професор астрономії Гарвардського університету). 16 вересня 1848 р. разом з батьком (Вільям Бонд) відкрив восьмий супутник Сатурна — Гіперіон (незалежно й одночасно його відкрив також Вільям Ласселл). Піонер у застосуванні фотографії в астрономії — першим використав фотографію для вимірювання блиску зір і 1858 р. запропонував за розміром зображення зорі на фотопластині визначати її зоряну величину. Відкрив 11 комет, обчислював їх орбіти, спостерігав кільця Сатурна, увів поняття (1861) сферичного альбедо («альбедо Бонда») як частки відбитого планетою сонячного випромінювання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 767 Бондія (також на честь його батька).

 

Джордж Філліпс Бонд помер 17 лютого 1865 р. у м. Кембридж (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1