Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Дослідження пов’язує чорні діри з темною енергією

29 жовтня 2024

 

Майже 14 мільярдів років тому, на самому початку Великого Вибуху, таємнича енергія спонукала до експоненціального розширення Всесвіту, що зароджувався, і породила всю відому матерію. Так принаймні слідує із широко визнаної теорії інфляції (інфляційної космології).

 

Ця стародавня енергія мала головні риси темної енергії сучасного Всесвіту, яка досі є найбільшою загадкою щонайменше за одним об’єктивним стандартом: вона становить більшість — приблизно 70% — Всесвіту, але науковці не знають точно, що це так.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бонд Філліпс Джордж (20.V.1825 — 17.II.1865)

 

 

Американський астроном Джордж Філліпс Бонд (син Вільяма Бонда) народився 20 травня 1825 р. у м. Дорчестер (штат Массачусетс). Після закінчення (1845) університету в Гарварді працював у Гарвардській обсерваторії (з 1859 р. і до кінця життя — її директор і професор астрономії Гарвардського університету). 16 вересня 1848 р. разом з батьком (Вільям Бонд) відкрив восьмий супутник Сатурна — Гіперіон (незалежно й одночасно його відкрив також Вільям Ласселл). Піонер у застосуванні фотографії в астрономії — першим використав фотографію для вимірювання блиску зір і 1858 р. запропонував за розміром зображення зорі на фотопластині визначати її зоряну величину. Відкрив 11 комет, обчислював їх орбіти, спостерігав кільця Сатурна, увів поняття (1861) сферичного альбедо («альбедо Бонда») як частки відбитого планетою сонячного випромінювання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 767 Бондія (також на честь його батька).

 

Джордж Філліпс Бонд помер 17 лютого 1865 р. у м. Кембридж (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1