Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Бонд Філліпс Джордж (20.V.1825 — 17.II.1865)

 

 

Американський астроном Джордж Філліпс Бонд (син Вільяма Бонда) народився 20 травня 1825 р. у м. Дорчестер (штат Массачусетс). Після закінчення (1845) університету в Гарварді працював у Гарвардській обсерваторії (з 1859 р. і до кінця життя — її директор і професор астрономії Гарвардського університету). 16 вересня 1848 р. разом з батьком (Вільям Бонд) відкрив восьмий супутник Сатурна — Гіперіон (незалежно й одночасно його відкрив також Вільям Ласселл). Піонер у застосуванні фотографії в астрономії — першим використав фотографію для вимірювання блиску зір і 1858 р. запропонував за розміром зображення зорі на фотопластині визначати її зоряну величину. Відкрив 11 комет, обчислював їх орбіти, спостерігав кільця Сатурна, увів поняття (1861) сферичного альбедо («альбедо Бонда») як частки відбитого планетою сонячного випромінювання.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 767 Бондія (також на честь його батька).

 

Джордж Філліпс Бонд помер 17 лютого 1865 р. у м. Кембридж (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1