Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Джой Гаррісон Альфред (23.IX.1882 — 18.IV.1973)

 

Dzhoi 

Американський астроном Альфред Гаррісон Джой народився 23 вересня 1882 р. у м. Грінвілл (штат Іллінойс). Освіту здобув у Грінвілльському (1903) і Оберлінському (1904) коледжах. Упродовж 1904—1914 рр. — викладач в Американському університеті у Бейруті (Ліван). У 1914—1915 рр. працював у Єркській обсерваторії. З 1915 р. — в обсерваторії Маунт-Вілсон. 1948 р. вийшов у відставку, але продовжував дослідницьку роботу в Маунт-Вілсон до самої смерті. У 1949—1952 рр. також викладав в Каліфорнійському технологічному інституті.

 

Галузь наукових інтересів Альфреда Джойя — дослідження зір методами спектроскопії. Визначав спектральні паралакси зір, вимірював променеві швидкості зір. Використав визначені ним значення променевих швидкостей понад ста цефеїд для перевірки теорії обертання Галактики та уточнення деяких параметрів її структури. З великою точністю визначив середню величину міжзоряного поглинання, напрямок на центр Галактики, відстань Сонця від центру Галактики й сталу Оорта. Виконав спектральні дослідження нестаціонарних зір.

 

Був президентом Тихоокеанського астрономічного товариства (у 1931 р. і 1939 р). На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 11769 Альфредджой.

 

Альфред Гаррісон Джой помер 18 квітня 1973 р. у м. Пасадена (шт. Каліфорнія, США).

 

Докладніше про Альфреда Джойя

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1