Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Джонс Спенсер Гарольд (29.III.1890 — 3.XI.1960)

 

 Dzhons

 

Англійський астроном Гарольд Спенсер Джонс народився 29 березня 1890 р. в Лондоні. Вищу освіту здобув у Кембриджському університеті. Протягом 1913—1922 рр. працював у Гринвіцькій обсерваторії. У 1923—1933 рр. — директор обсерваторії на мисі Доброї Надії у Південній Африці. Упродовж 1933—1955 рр. — директор Гринвіцької обсерваторії і королівський астроном. Під його керівництвом здійснено (1954) перебазування обсерваторії з Гринвіча в Герстмонсо (графство Східний Сассекс).

 

Галузь наукових інтересів Гарольда Спенсера Джонса — астрометрія, небесна механіка. На мисі Доброї Надії виконував спостереження й укладав 2-й і 3-й Капські каталоги на епоху 1925,0. На підставі аналізу результатів спостережень покриттів зір Місяцем, виконаних у 1880—1922 рр. в обсерваторії на мисі Доброї Надії, вивів поправки до елементів місячної орбіти, величину стиснення фігури Землі.

 

У Гринвіцькій обсерваторії досліджував рух Місяця за результатами спостережень упродовж 1672—1908 рр. Аналізував розбіжності між даними спостережень і обчисленими даними положень Місяця, Меркурія, Венери і Сонця. Обчислив нові значення мас Місяця і Венери, виконав нове визначення постійних аберації і нутації.

 

Упродовж 1937—1939 рр. — президент Лондонського королівського астрономічного товариства. У 1944—1948 рр. — президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 3282 Спенсер Джонс.

 

Гарольд Спенсер Джонс помер 3 листопада 1960 р. в Лондоні.

 

Докладніше про Гарольда Джонса

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1