Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґутник Пауль (12.І.1879 — 6.ІХ.1947)

 

Gutnyk 

Німецький астроном Пауль Ґутник народився 12 січня 1879 р. в Гітдорфі (поблизу Кельна). Закінчивши (1901) Боннський університет, став до роботи асистентом А. Ауверса в Берлінській обсерваторії. Далі протягом трьох років працював у приватній обсерваторії Боткамп поблизу Кіля. З 1906 р. — у Берлінській обсерваторії (у 1913 вона була перенесена в Бабельсберг). З 1916 р. — професор Берлінського університету. У 1921 р. змінив Г.О. Струве на посаді директора Берлінської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Пауля Ґутника — визначення блиску небесних тіл фотоелектричними методами. Він є одним із засновників фотоелектричної астрофотометрії. Виконав багато досліджень змінних, спектрально-подвійних і нових зір, планет і їхніх супутників, астероїдів. Першим (1920) визначив фотоелектричні показники кольору зір. Запропонував теорії змінності цефеїд і довгоперіодичних змінних.

 

Один з організаторів Німецького астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Пауль Ґутник помер 6 вересня 1947 р. в Берліні.

 

Докладніше про Пауля Ґутника

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1