Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кертіс Дуст Гебер (27.VII.1872 — 8.I.1942)

 Kertis

 

Американський астроном Гебер Дуст Кертіс народився 27 липня 1872 р. у м. Маскеґон (штат Мічиган, США). Вищу освіту здобув в університеті штату Віргінія. З 1897 р. до 1900 р. — професор математики і астрономії Тихоокеанського університету. Протягом 1902—1920 рр. працював у Лікській обсерваторії. У 1920—1930 рр. очолював обсерваторію Аллегені. З 1930 р. — директор обсерваторії Мічиганського університету.

 

Галузь наукових інтересів Гебера Кертіса — зорі й туманності. Відкрив (1904) подвійність яскравої зорі Кастор А з сузір’я Близнюків. Відкрив (1917) Нову в галактиці NGC 4227 і дві Нові в галактиці NGC 4321. Спробував (1918) визначити відстань до галактик шляхом порівняння видимого максимального блиску Нових в Туманності Андромеди з блиском Нових в Галактиці й отримав результат — 500 000 світлових років (це вказувало на те, що Туманність Андромеди й інші спіральні туманності лежать далеко за межами Молочного Шляху).

 

Вів дискусію (відому як «Велика суперечка») з Гарлоу Шеплі щодо розмірів Галактики, а також з питання природи спіральних туманностей (чи це інші галактики, чи відносно невеликі й близькі до Землі небесні об’єкти).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Гебер Дуст Кертіс помер 8 січня 1942 р. у м. Енн-Арбор (штат Мічиган, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1