Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Мінковський Лео Рудольф (28.V.1895 — 4.I.1976)

 

Minkovskyi 

Німецький і американський астроном Рудольф Лео Мінковський народився 28 травня 1895 р. у. Страсбурзі (Франція). Вищу освіту здобув (1921) в університеті в Бреслау (тепер Вроцлав, Польща). До 1935 р. працював у Гамбурзі, потім переїхав до США. Упродовж 1935—1960 рр. працював у обсерваторіях Маунт-Вілсон і Маунт-Паломар. У 1961—1965 рр. — у Каліфорнійському університеті в Берклі.

 

Галузь наукових інтересів Рудольфа Мінковського — туманності, нові й наднові зорі, позагалактична астрономія. Відкрив майже 200 планетарних туманностей. Досліджував (разом з Вальтером Бааде) Крабоподібну туманність як залишок наднової зорі. Відкрив (разом з Вальтером Бааде) два різних типи Наднових. Очолював роботу (1954—1960) зі створення Паломарского атласу неба.

 

На честь науковця (а також його дядька Германа Мінковського) названо кратер на Місяці.

 

Рудольф Лео Мінковський помер 4 січня 1976 р. в Берклі (шт. Каліфорнія, США).

 

Докладніше про Рудольфа Мінковського

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1