Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікар Жан (21.VII.1620 — 12.X.1682)

 

Pikar 

Французький астроном Жан Пікар народився 21 липня 1620 р. в муніципалітеті Ла-Флеш. Зацікавився астрономією, навчаючись у коледжі. Здобув (1650) вищу освіту в Паризькому університеті й став священиком. З 1665 р. — професор в Коллеж де Франс. Був одним із засновників Паризької академії наук й ініціатором створення Паризької астрономічної обсерваторії.

 

Першим (1669—1670) точно визначив довжину одного градуса дуги меридіана і встановив розмір Землі. Дійшов висновку, що Земля не має форму кулі. Видав перший астрономічний щорічник (на 1679 рік). Виконував розкопки на острові Вен обсерваторії Тіхо Браге «Ураніборг» і написав про це книгу (1680).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, французький космічний апарат для дослідження Сонця (Пікар).

 

Жан Пікар помер 12 липня 1682 р. в Парижі.

 

Докладніше про Жана Пікара

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1