Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Поґсон Роберт Норман (23.III.1829 — 23.VI.1891)

 

Pogson 

Англійський астроном Норман Роберт Поґсон народився 23 березня 1829 р. в Ноттінгемі. Здобув середню освіту, астрономію вивчив самотужки. У 1851 р. став асистентом в обсерваторії Редкліф в Оксфорді. 3 1860 р. обіймав посаду урядового астронома в Мадрасі (Індія).

 

Внесок Нормана Поґсона в астрономію: обчислив (1847) елементи орбіт двох комет, відкрив вісім астероїдів і два десятки змінних зір (уклав каталог таких зір), створив зоряний каталог за результатами спостережень у Мадрасі. Запропонував (1857) кількісну шкалу видимих зоряних величин (формула Поґсона).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1830 Поґсон.

 

Норман Роберт Поґсон помер 23 червня 1891 р. у Мадрасі (тепер м. Ченнай, Індія).

 

Докладніше про Нормана Поґсона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1