Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Райл Мартін (27.IX.1918 — 14.X.1984)

 

Rail 

Англійський радіоастроном Мартін Райл народився 27 вересня 1918 р. у Брайтоні. Здобув (1939) вищу освіту в Оксфордському університеті. Після другої світової війни став до роботи в Кавендішській лабораторії Кембриджського університету (протягом 1948—1959 рр. — викладач у цьому університеті). Заснував (1957) й очолив радіоастрономічу обсерваторію Маллард (з 1959 р. — професор радіоастрономії). У 1968 р. був професором астрономії в Грешемському коледжі в Лондоні.

 

Наукові інтереси Мартіна Райла — радіоастрономія. Запропонував метод апертурного синтезу. Побудував (1946) перший багатоелементний радіоінтерферометр і використав нові чутливі радіотелескопи для спостережень астрономічних об’єктів. Керував підготовкою каталогів астрономічних радіоджерел (зокрема, третього кембриджського каталогу радіоджерел — його скорочене позначення 3C).

 

У 1972—1982 рр. — королівський астроном. Лауреат (разом з Ентоні Г’юїшем) Нобелівської премії 1974 р. за новаторські дослідження в радіоастрофізиці. На честь науковця названо астероїд 12136 Мартінрайл, радіотелескоп (телескоп Райла) в обсерваторії Маллард.

 

Мартін Райл помер 14 жовтня 1984 р. у Кембриджі (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1