Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Сендідж Рекс Елан (18.VI.1926 — 13.XI.2010)

 

Sendidzh 

Американський астроном Елан Рекс Сендідж народився 18 червня 1926 р. в Айова-Сіті (шт. Айова). Здобув (1948) вищу освіту в Іллінойському університеті. З 1952 р. працював в обсерваторіях Маунт-Вілсон і Маунт-Паломар.

 

Галузь наукових інтересів Елана Сендіджа — еволюція зір, космологія. Уперше (1952) разом з Мартином Шварцшильдом розглянув еволюційний шлях зорі головної послідовності по гілці червоних гігантів на стадії горіння гелію. Разом з Г. Арпом і В. Баумом побудував (1952) за фотоелектричними вимірами першу точну діаграму колір — величина для зоряного скупчення M92, на якій виділялася головна послідовність (такі діаграми стали важливим засобом вивчення еволюції зоряних скупчень).

 

Розробив метод визначення вмісту важких елементів в атмосферах зір. Разом з О. Еггеном і Д. Лінден-Беллом пояснив спостережуваний зв’язок між кінематичними характеристиками зір і їхнім хімічним складом. Показав (1957) необхідність введення двох істотних поправок в шкалу міжгалактичних відстаней. Вимірював променеві швидкості далеких галактик і відстані до них з метою визначення найважливіших космологічних параметрів. Брав участь (1960—1963) в оптичному ототожненні перших квазарів. Ототожнив (разом з Ріккардо Джакконі та ін.) перші виявлені галактичні джерела рентгенівського випромінювання (рентгенівські зорі).

 

На честь науковця названо астероїд 9963 Сендідж.

 

Елан Рекс Сендідж помер 13 листопада 2010 р. у м. Сан-Ґабріел (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1