Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Сендідж Рекс Елан (18.VI.1926 — 13.XI.2010)

 

Sendidzh 

Американський астроном Елан Рекс Сендідж народився 18 червня 1926 р. в Айова-Сіті (шт. Айова). Здобув (1948) вищу освіту в Іллінойському університеті. З 1952 р. працював в обсерваторіях Маунт-Вілсон і Маунт-Паломар.

 

Галузь наукових інтересів Елана Сендіджа — еволюція зір, космологія. Уперше (1952) разом з Мартином Шварцшильдом розглянув еволюційний шлях зорі головної послідовності по гілці червоних гігантів на стадії горіння гелію. Разом з Г. Арпом і В. Баумом побудував (1952) за фотоелектричними вимірами першу точну діаграму колір — величина для зоряного скупчення M92, на якій виділялася головна послідовність (такі діаграми стали важливим засобом вивчення еволюції зоряних скупчень).

 

Розробив метод визначення вмісту важких елементів в атмосферах зір. Разом з О. Еггеном і Д. Лінден-Беллом пояснив спостережуваний зв’язок між кінематичними характеристиками зір і їхнім хімічним складом. Показав (1957) необхідність введення двох істотних поправок в шкалу міжгалактичних відстаней. Вимірював променеві швидкості далеких галактик і відстані до них з метою визначення найважливіших космологічних параметрів. Брав участь (1960—1963) в оптичному ототожненні перших квазарів. Ототожнив (разом з Ріккардо Джакконі та ін.) перші виявлені галактичні джерела рентгенівського випромінювання (рентгенівські зорі).

 

На честь науковця названо астероїд 9963 Сендідж.

 

Елан Рекс Сендідж помер 13 листопада 2010 р. у м. Сан-Ґабріел (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1