Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Щеглов Володимир Петрович (15.VI.1904 — 23.I.1985)

 

Shchehlov 

Російський радянський астроном Володимир Петрович Щеглов народився 15 червня 1904 р. у селі Заречьє (нині Орловська область Росії). Здобув (1930) вищу освіту на астрономо-геодезичному факультеті Московського межового інституту. Протягом 1930—1933 рр. — начальник астробазисної партії і завідувач обчислювальним бюро в Середньоазіатському геодезичному управлінні. З 1933 р. працював в Ташкентській обсерваторії (з 1941 р. — директор). До 1983 р. очолював Астрономічний інститут Академії наук Узбецької РСР (його було створено в 1966 р. на базі Ташкентської обсерваторії). У 1948—1970 рр. — професор Середньоазійського університету.

 

Галузь наукових інтересів Володимира Щеглова — астрометрія, історія астрономії. Досліджував проблеми, що стосуються змінності географічних координат, визначення часу тощо. Підготував до видання атлас зоряного неба Яна Гевелія (виходив у 1968, 1970, 1978 і 1981 роках).

 

Один з організаторів і перший голова (1955—1976) узбекистанського відділення Всесоюзного астрономо-геодезичного товариства. На честь науковця названо астероїд 2377 Щеглов.

 

Володимир Петрович Щеглов помер 23 січня 1985 р. у Ташкенті (Узбекистан).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1