Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Скіапареллі Вірджиніо Джованні (14.III.1835 — 4.VII.1910)

 Skiaparelli

 

Італійський астроном Джованні Вірджиніо Скіапареллі народився 14 березня 1835 р. у м. Савільяно, поблизу Турина. Закінчивши (1854) Туринський університет, став до роботи в Берлінській обсерваторії. У 1859—1860 рр. працював у Пулковській обсерваторії. З 1862 р. — директор обсерваторії Брера в Мілані.

 

Галузь наукових інтересів — подвійні зорі, об’єкти Сонячної системи. Відкрив (1861) астероїд 69 Гесперія. Уперше показав (1866), що метеорні потоки Леоніди й Персеїди пов’язані з кометами.

 

Спостерігав (з 1877 р.) на поверхні Марса утворення, які Анджело П’єтро Секкі раніше назвав «canali» (протоки). Завдяки такій назві в кінці XIX — на початку XX ст. набула поширення думка про штучне походження «каналів» та існування цивілізації на Марсі (її обстоював Персівал Ловелл). Згодом було доведено, що канали є оптичною ілюзією.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 4062 Скіапареллі.

 

Джованні Вірджиніо Скіапареллі помер 4 липня 1910 р. у Мілані.

 

Докладніше про Джованні Скіапареллі

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1