Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Янський Карл (22.Х.1905 — 14.ІІ.1950)

 Yanskyi

 

Американський радіоінженер Карл Янський народився 22 жовтня 1905 р. у м. Норман (штат Оклахома). Здобув (1927) вищу освіту у Вісконсинському університеті. З 1928 р. працював інженером в лабораторіях телефонної компанії «Белл».

 

Внесок Карла Янського в астрономію: відкрив (1931) космічне радіовипромінювання (виявив постійні радіошуми невідомого походження в метровому діапазоні хвиль). Ототожнив (1933) джерело радіовипромінювання з Молочним Шляхом. Оскільки це відкриття не зацікавило астрономів, припинив (1938) дослідження, пов’язані з космічним радіовипромінюванням.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Карл Янський помер 14 лютого 1950 р. у м. Ред Банк (шт. Нью-Джерсі).

 

Докладніше про Карла Янського

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1