Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нарешті! Астрономи починають бачити перші галактики

26 вересня 2023

 

Одна з головних наукових цілей космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) — це спостереження за епохою, коли, як вважають астрономи, виникли перші галактики, щоб зрозуміти подробиці їх формування, еволюції та складу. Телескоп, з кожним глибоким поглядом у минуле, б’є, здається, власний рекорд з виявлення найдальшої галактики, яку коли-небудь бачили. Тому стали з’являтися наукові публікації про ранній Всесвіт, бо астрономи нарешті починають отримувати від JWST достатньо даних для його глибшого розуміння.

Докладніше:

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Струве Людвіг Оттович (20.X.1858 — 04.XI.1920)

 

Struve L O 

Доктор астрономії, професор Людвіг Оттович Струве (син О.В. Струве, внук В.Я. Струве, батько О.Л. Струве) народився 20 жовтня 1858 р. в Пулково (біля м. Санкт-Петербург, Росія). Здобувши (1880) вищу освіту в Дерптському університеті (нині Тартуський університет, Естонія), працював позаштатним астрономом у Пулковській обсерваторії. Упродовж 1883—1887 рр. перебував у закордонному відрядженні в європейських університетах і обсерваторіях (Бонн, Мілан, Лейпциг, Париж). У 1887—1894 рр. астроном-спостерігач Дерптської обсерваторії. Протягом 1894—1919 рр. — професор Харківського університету і директор (1898—1917) Астрономічної обсерваторії цього університету. У 1919—1920 роках працював у Таврійському університеті (Сімферополь, Крим).

 

Галузь наукових інтересів Л.О. Струве — астрометрія. Визначав власні рухи і координати зір. Висловив (1887) припущення про обертання Галактики, зробив грубу оцінку швидкості цього обертання. Уперше визначив координати апекса руху Сонця.

 

Людвіг Оттович Струве помер 4 листопада 1920 р. у Сімферополі.

 

Докладніше про Людвіга Струве

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1