Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу

20 жовтня 2024

 

Сонячні спалахи — це дивовижна річ, яка має глибокий вплив на те, що астрономи називають «космічною погодою». Ці події змінюються залежно від 11-річного циклу активності Сонця, вивільняючи в космос величезну кількість випромінювання в усьому електромагнітному спектрі (від ультрафіолетового до рентгенівського). Наслідки спалахів земляни спостерігають з незапам’ятних часів, зокрема полярні сяйва у високих широтах, але предметом вивчення та прогнозування вони є лише близько півтора століття. Однак про ці драматичні події науковці ще багато чого не знають.

Докладніше:

Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації

11 жовтня 2024

 

Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Термінологічний астрономічний словник (літера Ю)

 

АБВГҐДЕЄ • Ж • З • И • І • Ї • Й • КЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ


 

Юліанські дні (JD) — система безперервної лічби часу, починаючи від 12 год 1 січня 4713 р. до н. е., запроваджена в 1583 р. Жозефом Скалігером (1540—1609). Кожен Ю. д. має свій порядковий номер, а початком юліанської доби є гринвіцький полудень. Ю. д. використовують під час астрономічних і хронологічних розрахунків.

 

Юліанський календар — календар, запроваджений у Стародавньому Римі в 46 р. до н.е. У цьому календарі три роки мають по 365 діб, а кожний четвертий — високосний рік — 366 діб. Неточність року Ю. к. становить 11 хв 14 с — саме настільки він довший, ніж тропічний рік.

 

Юпітер — п’ята від Сонця і найбільша планета Сонячної системи. Її названо на честь головного бога в Стародавньому Римі Юпітера (грец. Зевс).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1