Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Термінологічний астрономічний словник (літера Є)

 

АБВГҐДЕЄ • Ж • З • И • І • Ї • Й • КЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ


 

Європейська південна обсерваторія (англ. European Southern Observatory, ESO) — міжнародна астрономічна обсерваторія, заснована європейськими країнами в 1963 р. Телескопи Є. п. о. розміщені в чилійських Андах (пустеля Атакама, вершини Ла-Сілья, Сьєрро-Паранал і Чахнантор), а штаб-квартира перебуває в Німеччині (поблизу Мюнхена).

 

ESO— одна з найбільших у світі астрономічних обсерваторій, яка має потужні оптичні телескопи та радіотелескопи: Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT), Телескоп нової технології (New Technology Telescope, NTT), Велика міліметрова антена Атакама (Atacama Large Millimeter/sub-millimeter Array, ALMA) та ін. Нині ESO споруджує 39-м. Європейський надзвичайно великий телескоп (European Extremely Large Telescope, E-ELT), який має стати до ладу в середині 2020-х років.

 

Європейське космічне агентство (англ. European Space Agency, ESA) — консорціум європейських країн (спільно з Великобританією) для створення й запуску космічних апаратів, для розробки й створення засобів наземного забезпечення польотів і виконання космічних досліджень. Штаб-квартира ESA міститься в Парижі, космодром — в Куру (Французька Гвіана), головний носій для запуску космічних апаратів — багатоступенева ракета «Аріан».

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1