Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Гарвардську астрономічну обсерваторію

 

 

Гарвардську астрономічну обсерваторію засновано 1839 р. у м. Кембридж (штат Массачусетс, США). Вона є структурним підрозділом кафедри астрономії Гарвардського університету. Її ще називають «Обсерваторія Гарвардського коледжу».

 

Observatory Harvard

 

Вигляд будівлі Гарвардської астрономічної обсерваторії у 1851 р. Фото з сайту https://hea-www.harvard.edu.

 

Перший інструмент Гарвардської обсерваторії — телескоп-рефрактор з діаметром об’єктива 38 см. За його допомогою було зроблено перші якісні фотознімки Місяця і зір.

 

В обсерваторії працювало багато відомих астрономів, зокрема, Едвард Пікерінґ, Жорж Леметр, Генрієта Лівітт, Гарлоу Шеплі, Дональд Мензел.

 

Наукові здобутки Гарвардської обсерваторії належать до астрофотографії, створення каталогів, спектральної класифікація зір, вивчення змінних зір (фотометрія). Тут укладено зоряний каталог Генрі Дрейпера (Henry Draper Catalogue, HD), створено спектральну класифікацію зір (її називають гарвардською), відкрито залежність «період-світність» для цефеїд.

 

У 1973 р. шляхом об’єднання Гарвардської астрономічної обсерваторії та астрофізичної обсерваторії Смітсонівського інституту утворено Гарвард-Смітсонівський центр астрофізики. Його штаб-квартира розташована в Кембриджі (штат Массачусетс, США).

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1