Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі

02 листопада 2024

 

У фільмі «Контакт» («Contact») 1997 року, адаптованому за романом Карла Саґана 1985 року, головна героїня, вчена Еллі Ерровей (у виконанні актриси Джоді Фостер), вирушає в червоточину, побудовану космічними прибульцями, до зорі Веги. Вона з’являється в сніговій бурі з уламків, що оточують зірку, але явних планет не видно.

 

Схоже, творці фільму все зробили правильно.

Докладніше:

Дослідження пов’язує чорні діри з темною енергією

29 жовтня 2024

 

Майже 14 мільярдів років тому, на самому початку Великого Вибуху, таємнича енергія спонукала до експоненціального розширення Всесвіту, що зароджувався, і породила всю відому матерію. Так принаймні слідує із широко визнаної теорії інфляції (інфляційної космології).

 

Ця стародавня енергія мала головні риси темної енергії сучасного Всесвіту, яка досі є найбільшою загадкою щонайменше за одним об’єктивним стандартом: вона становить більшість — приблизно 70% — Всесвіту, але науковці не знають точно, що це так.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Вільям Ернест (29.XI.1866 — 22.VII.1938)

 

Braun Ernest 

Англійський та американський астроном і математик Ернест Вільям Браун народився 29 листопада 1866 р. у м. Кінґстон-апон-Галл (Йоркшир, Англія). Закінчивши (1887) Крайст-коледж Кембриджського університету за фахом «математик», продовжив навчання в університеті (поєднуючи з роботою під керівництвом Джорджа Говарда Дарвіна) до 1891 р. Потім переїхав до США й упродовж 1891—1907 рр. працював у Геверфордському коледжі (з 1893 р. — професор математики). У 1907—1932 рр. — професор Єльського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ернеста Брауна — небесна механіка (на цей вибір вплинули ідеї Джорджа Вільяма Гілла щодо теорії руху Місяця з якими Е. Браун ознайомився 1888 р., коли розбирав папери Дж. Гілла на прохання Дж. Дарвіна). Побудував аналітичну теорію руху Місяця (точнішу, ніж теорія П.А. Ганзена) і обчислив нові таблиці (їх було видано в 1919 р.) руху Місяця й інших тіл Сонячної системи.

 

У 1928—1931 рр. — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1643 Браун.

 

Ернест Вільям Браун помер 22 липня 1938 р. у м. Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1