Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Вільям Ернест (29.XI.1866 — 22.VII.1938)

 

Braun Ernest 

Англійський та американський астроном і математик Ернест Вільям Браун народився 29 листопада 1866 р. у м. Кінґстон-апон-Галл (Йоркшир, Англія). Закінчивши (1887) Крайст-коледж Кембриджського університету за фахом «математик», продовжив навчання в університеті (поєднуючи з роботою під керівництвом Джорджа Говарда Дарвіна) до 1891 р. Потім переїхав до США й упродовж 1891—1907 рр. працював у Геверфордському коледжі (з 1893 р. — професор математики). У 1907—1932 рр. — професор Єльського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ернеста Брауна — небесна механіка (на цей вибір вплинули ідеї Джорджа Вільяма Гілла щодо теорії руху Місяця з якими Е. Браун ознайомився 1888 р., коли розбирав папери Дж. Гілла на прохання Дж. Дарвіна). Побудував аналітичну теорію руху Місяця (точнішу, ніж теорія П.А. Ганзена) і обчислив нові таблиці (їх було видано в 1919 р.) руху Місяця й інших тіл Сонячної системи.

 

У 1928—1931 рр. — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1643 Браун.

 

Ернест Вільям Браун помер 22 липня 1938 р. у м. Нью-Гейвен (штат Коннектикут, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1