Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Петерс Фрідріх Август Християн (7.IX.1806 — 8.V.1880)

 

Peters Ch A Friedrich 

Німецький астроном і геодезист Християн Август Фрідріх Петерс народився 7 вересня 1806 р. в Гамбурзі. Математичну й астрономічну освіту здобув самотужки. Протягом 1826—1832 рр. (а також у 1834—1839) був спостерігачем і обчислювачем в обсерваторії в Альтоні. У 1832—1834 рр. працював в Кеніґсберзької обсерваторії під керівництвом Фрідріха Бесселя. З 1839 р. до 1849 р. працював у Пулковській обсерваторії. У 1849 р. очолив кафедру астрономії в Кеніґсберзькому університеті. З 1854 р. — директор обсерваторії в Альтоні (1872 її було переведено в Кіль). З 1874 р. — професор Кільського університету.

 

Галузь наукових інтересів Християна Петерса — астрометрія. Визначив (1842) постійну нутації. Дав початок Пулковським дослідженням змінності широт. Визначив орбіту супутника Сіріуса. Брав активну участь у міжнародній програмі європейської тріангуляціі.

 

З 1854 був редактором журналу «Astronomische Nachrichten». На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Християн Август Фрідріх Петерс помер 8 травня 1880 р. у м. Кіль.

 

Докладніше про Християна Петерса

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1