Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про Єркську астрономічну обсерваторію

 

 

Єркську обсерваторію засновано 1897 р. з ініціативи відомого американського астронома Джорджа Еллері Гейла. Він і перший ректор Чиказького університету Вільям Гарпер (лінгвіст за фахом) переконали мільйонера Чарльза Єркса (прототип Френка Каупервуда з романів Теодора Драйзера «Трилогія бажання») надати кошти на виготовлення телескопа-рефрактора, який би перевершив розміри найбільшого на той час телескопа Лікської обсерваторії. Єркський рефрактор з лінзою-об’єктивом 102 см досі є найбільшим телескопом такого типу у світі.

 

Yerkes observatory

 

Будівля Єркської астрономічної обсерваторії на поштівці початку ХХ ст. Фото з сайту www.hhhistory.com.

 

Обсерваторія міститься у м. Вільямс Бей (штат Вісконсин, США). Її також оснащено 40-дюймовим і 24-дюймовим (61 сантиметр) телескопами-рефлекторами й декількома меншими розмірами телескопами для освітніх цілей. Окрім наукової діяльності, обсерваторія виконує освітні функції, як структурний підрозділ відділу астрономії та астрофізики Чиказького університету.

 

В обсерваторії працювали відомі астрономи, зокрема, Едвард Барнард, Едвін Габбл, Отто Струве та ін.

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1