Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґассенді П’єр (22.I.1592 — 24.X.1655)

 Gassendi

 

Французький філософ, астроном, математик і механік П’єр Ґассенді народився 22 січня 1592 р. у с. Шантерс’є, що поблизу м. Дінь-ле-Бен (Прованс). Навчався в університеті Екс-ан-Прованса (з 1617 р. очолював кафедру філософії цього університету, а до того, з 1612 р. викладав теологію в м. Дінь-ле-Бен). У 1645 р. переїхав до Парижа, де мешкав до кінця життя.

 

Його внесок в астрономію: уперше серед астрономів спостерігав (7 листопада 1631 р.) проходження Меркурія по диску Сонця, передобчислене Й. Кеплером. Опублікував книгу (1647), в якій розглянув системи світу Птолемея, М. Коперника й Т. Браге (сам був прихильником геліоцентричного вчення Коперника). Автор біографій Т. Браге, М. Коперника, Ґ. Пурбаха, Реґіомонтана (1654), а також роботи, присвяченої історії календаря (1654).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

П’єр Ґассенді помер 24 жовтня 1655 р. в Парижі.

 

Докладніше про П’єра Ґассенді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1