Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґассенді П’єр (22.I.1592 — 24.X.1655)

 Gassendi

 

Французький філософ, астроном, математик і механік П’єр Ґассенді народився 22 січня 1592 р. у с. Шантерс’є, що поблизу м. Дінь-ле-Бен (Прованс). Навчався в університеті Екс-ан-Прованса (з 1617 р. очолював кафедру філософії цього університету, а до того, з 1612 р. викладав теологію в м. Дінь-ле-Бен). У 1645 р. переїхав до Парижа, де мешкав до кінця життя.

 

Його внесок в астрономію: уперше серед астрономів спостерігав (7 листопада 1631 р.) проходження Меркурія по диску Сонця, передобчислене Й. Кеплером. Опублікував книгу (1647), в якій розглянув системи світу Птолемея, М. Коперника й Т. Браге (сам був прихильником геліоцентричного вчення Коперника). Автор біографій Т. Браге, М. Коперника, Ґ. Пурбаха, Реґіомонтана (1654), а також роботи, присвяченої історії календаря (1654).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

П’єр Ґассенді помер 24 жовтня 1655 р. в Парижі.

 

Докладніше про П’єра Ґассенді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1