Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Х’юмасон Мілтон (19.VIII.1891 — 18.VI.1972)

 

Khiumason 

Американський астроном Мілтон Х’юмасон народився 19 серпня 1891 р. у м. Додж-Сентері (шт. Міннесота). Вищої освіти не здобув — з 14 років (1917) став до роботи в обсерваторії Маунт-Вільсон (спершу різнороб, потім нічний асистент). Проявив здібності спостерігача і за розпорядженням Джорджа Гейла був зарахований до штату науковців (працював в обсерваторії до відставки в 1957 році).

 

Галузь наукових інтересів Мілтона Х’юмасона — спектральні дослідження зір і галактик. На початку наукової діяльності разом з Волтером Адамсом і Альфредом Джоєм визначив спектральні абсолютні величин понад 4000 зір. Отримав багато знімків туманностей і зоряних ділянок. З 1928 р. продовжив раніше розпочаті в обсерваторії Маунт-Вільсон систематичні спектральні спостереження слабких галактик з метою визначення їх швидкостей. Розробив спеціальну методику для фотографування спектрів слабких галактик на 100-дюймовому, а потім і на 200-дюймовому рефлекторах.

 

Визначив (1930—1957) променеві швидкості 620 галактик. Виконав спектральні спостереження багатьох Наднових, колишніх Нових і слабких блакитних зір, зокрема й білих карликів. Відкрив (1961) комету (1961e), що була активною на великих відстанях від Сонця. Сфотографував (1919) за дорученням Вільяма Пікерінґа (виконував пошуки Плутона ) ділянку неба, де за передбаченнями мав бути Плутон, але зображення планети на одній платівці потрапило на дефект емульсії, а на другій його перекрила зоря, тому відкриття Плутону не відбулося.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, зорі Х’юмасон-Цвіккі.

 

Мілтон Х’юмасон помер 18 червня 1972 р. в Мендосіно (шт. Каліфорнія).

 

Докладніше про Мілтона Х’юмасона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1